Pousada Villa Jardim
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Mat/Dryck Restaurang |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Pousada Villa Jardim Silva Jardim, som är beläget ungefär 13 minuters promenad från Associação Mico Leão Dourado, erbjuder gästerna restaurang. Detta bekväma hotell har också en parkering.
Inom 25 minuters bilresa från hotellet kan du besöka Araruama.
Boendet erbjuder 8 rum med luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler. Badrum erbjuder en separat toalett och en dusch. För gästernas komfort erbjuds badlakan och handdukar i de privata badrummen, som är utrustade med en separat toalett och en dusch.
Prova sydamerikanska rätter på restaurangen Sabor do Sitio, en kort bit från Pousada Villa Jardim.
- Lokala sevärdheter
- Associação Mico Leão Dourado589 km
- Igreja Batista Memorial em SIlva Jardim3971 km
- Flygplatser
- Cabo Frio Flygplats79 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Restaurang
Service
- Rumsservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Cabo Frio från hotellet Pousada Villa Jardim?
Det är 80 km mellan Cabo Frio flygplats och hotellet Pousada Villa Jardim. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på hotellet Pousada Villa Jardim?
Gäster på hotellet Pousada Villa Jardim kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Pousada Villa Jardim?
Gäster på hotellet Pousada Villa Jardim måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Villa Jardim?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Pousada Villa Jardim är 54$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på detta minihotell?
Betalningsmetoder som är tillgängliga i detta minihotell:- American Express
- Visa
- Maestro
- Diners Club
- Elo kreditkort
- 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta hotell?
På detta hotell kan gästerna välja mellan Lägenhet med 1 sovrum och Executive Svit.